איך בודקים את מהירות האתר?

מהירות האתר היא גורם חשוב מאוד לדירוג בגוגל. גוגל משתמשת במהירות האתר כגורם דירוג במשך שנים ולאחרונה הוציאה כלי שבו תוכלו לבדוק את זמני הטעינה והביצועים של האתר שלכם.

גוגל אפילו מספקת הצעות כיצד תוכל לשפר את מהירות האתר. ענקית מנועי החיפוש גם נותנת לך הערכה לכמה תנועה היא תוביל, אם האתר שלך ייטען מהר יותר מהזמן המשוער שלו.

סביר להניח שמשתמשים שחווים אתרים בטעינה איטית ינטשו את האתר ולא יחזרו שוב. זה כאשר שיעור הנטישה נכנס לתמונה. שיעור הנטישה הגבוה יותר אומר שהיו יותר משתמשים שעזבו את האתר לאחר הביקור הראשון שלהם מבלי ללחוץ במקום אחר בדף או לנווט דרך כל קישור אחר.

איך בודקים את מהירות אתר

האם כל אחד יכול לעשות בדיקת מהירות אתר?

הדרך הטובה ביותר לברר את מהירות האתר שלך היא באמצעות מקדם אתרים. כלים אלה סורקים את האתר שלך כדי לספק דוח כיצד לשפר את זמני הטעינה של האתר. הם גם יכולים להגיד לך אם חווית המשתמש תהיה טובה או לא.

שקול להשתמש בכלים אלה לפני שכירת מפתח שאולי אין לו מומחיות בתחום זה.

ישנם גם כמה כלים חינמיים שבהם אתה יכול להשתמש עבור העסק שלך, שרק דורשים ממך להזין את כתובת האתר שלך בסרגל החיפוש שלהם וללחוץ על 'ניתוח אתר'.

פעולה זו תעזור לך לנתח את זמן הטעינה של האתר שלך, כולל איך הוא מסתדר מול המתחרים.

מהם הכלים שיעזרו לבדיקת מהירות אתר בגוגל?

ישנם כמה כלים שיכולים לעזור לבדוק את זמן הטעינה של אתר. האחד הוא Google Page Speed Insights והשניים האחרים הם Pingdom ו-Webpagetest.

מה זה Google Page Speed Insights?

Google Page speed insights הוא כלי שעוזר למשתמשים לזהות אילו חלקים באתר שלהם ניתן לשפר כדי לקצר את זמן הטעינה של האתר. ישנם גורמים רבים שמשפיעים על משך הזמן שלוקח לאתר להיטען, כגון גודל תמונה, מסגרות, CSS, HTML, סקריפטים וכו'. הכלי מעריך את כל הגורמים הללו ומספק המלצות ספציפיות כיצד לשפר את מהירות האתר שלך.

הדרך הטובה ביותר להשתמש בכלי זה היא על ידי העתקת כתובת האתר של דף הבית שלך לסרגל החיפוש בכתובת https://www.google.com/pagespeed/insights/

TTFB מה זה?

הזמן עד הביט הראשון (TTFB) הוא כמה זמן לוקח עד שהנתונים הראשונים שהשרת שולח למחשב של המשתמש מתקבלים. זה ידוע גם כקבל תגובה לאחר הנחיה מהשרת.

TTFB טוב יותר פירושו חוויה טובה יותר עבור המשתמשים וחוויה פחות מתסכלת בסך הכל. זה יכול לקרות כאשר סביבת האירוח שלך מותאמת היטב וכאשר יש לך מספיק רוחב פס מהחיבור שלך.

מה זה First paint?

צבע ראשון הוא מדד למידת התגובות של דף אינטרנט. זה נמדד באלפיות שניות מרגע הלחיצה ועד לנקודת הצבע הראשונה המופיעה על המסך.

חשוב לדעת מה המשמעות של צבע ראשון עבור האתר שלך מכיוון שהוא יכול להשפיע על האופן שבו משתמשים רואים את האתר שלך. אם האתר שלך לוקח יותר מ-300 אלפיות שניות לטעון, הוא ייחשב איטי על ידי גוגל ועלול לרדת בדירוג החיפוש.

תוכן ראשון באתר או FCP – מה חשוב יותר?

הצבע הראשון (FP) הוא הנקודה שבה הדפדפן מתחיל לעבד תוכן על המסך שלך. זה ידוע גם בשם First Contentful Paint או FCP. הדפדפן צריך לאחזר את כל המשאבים לפני שהוא יכול להציג משהו על המסך שלך. זהו מדד מכריע מכיוון שהוא מודד כמה זמן לוקח למשתמשים להתחיל לראות תוכן על המסכים שלהם.

יש אנשים שחושבים ש-FCP חשובה יותר מהתוכן הראשון בפועל, כי אם משתמשים התחילו לקרוא משהו, סביר יותר שהם יישארו שם וימתינו לטעינת שאר האתר. מצד שני, אם משתמשים רק מסתכלים מסביב ולא קוראים כלום, אז הם פשוט יעזבו את האתר שלך כי לא יהיה טעם לחכות לטעינתו.

מה זה DOM?

DOM קיצור של Document Object Model. זוהי היררכיה קטנה של אובייקטים התואמים לרכיבי HTML בדף אינטרנט. ה-DOM משמש את הדפדפן כדי למצוא וליצור אינטראקציה עם תוכן דפי אינטרנט.

הזמן האינטראקטיבי של DOM הוא כמה זמן לוקח לשכבה העליונה של עץ ה-DOM להיות אינטראקטיבית עם JavaScript לאחר טעינה או רענון בדף. ידוע כי מסמכים שה-JavaScript שלהם נפרקו כבעלי זמן אינטראקטיבי גבוה יותר מאלה שה-JavaScript שלהם נטען בו-זמנית עם ה-HTML שלהם, אך יש להיזהר לא לבלבל זמנים אלו עם זמני טעינת תוכן שהם בדרך כלל נמוכים יותר.

מה זה Onload time או Fully Loaded Time?

הזמן שלוקח למשתמש לטעון את דף האינטרנט במלואו ידוע כזמן הטעינה או זמן הטעינה המלאה.

ההעלאה המלאה מורכבת מתמונות, קבצי CSS ו-JS. המחסום הראשי הוא בדרך כלל דף הבית, שבו מורידים את כל הקבצים הללו.

משתמשים בדרך כלל מתלוננים כאשר יש זמן טעינה ארוך מכיוון שזה אומר שלאתר יש יותר מדי תוכן כדי שהדפדפן שלהם יוכל לטפל בו.

כמה כלים מומלצים לשימוש עבור בדיקת מהירות אתר:

מהם יתרונות GTmetrix?

GTmetrix הוא אתר חינמי שימדוד את מהירות האתר שלך. זה יכול לעזור לך לגלות מה מאט את האתר שלך.

כלי זה ייתן לך תובנה מועילה כיצד לשפר את ביצועי האתר שלך.

ל-GTmetrix יש גם דוחות PageSpeed ו-YSlow שיכולים לומר לך אילו שינויים צריך לעשות כדי להפוך את האתר שלך למהיר יותר.

מהם יתרונות של Ubersuggest?

Ubersuggest הוא כלי שיכול לעזור למצוא את ביטויי המפתח הפופולריים ביותר על ידי ניתוח Google Suggest יש לו ממשק ידידותי למשתמש והצעות פשוטות לשיפור האתר שלך.

כלי זה מאוד נוח וידידותי, עם ממשק פשוט המספק הצעות לשיפור האתר שלך כדי למשוך יותר תנועה. ניתן להשתמש ב-Ubersuggest גם כדי להאיץ את הבדיקות של אתרים על ידי יצירת רעיונות למילות מפתח, להגביר את יעילות התהליך.

מהם יתרונות של isitWP?

מבחן מהירות האתר הזה הוא חובה לכל מי שרוצה לשפר את זמן הטעינה של האתר שלו. זהו כלי חינמי שלוקח רק כמה דקות כדי להראות לך את בריאות האתר שלך.

היתרונות של מבחן מהירות אתר זה הם שניתן להשתמש בו בכל מקום ובכל זמן והוא קל מאוד לשימוש. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות הוא להזין את כתובת האתר וללחוץ על המשך.

מהם יתרונות של Pingdom?

Pingdom הוא אחד מכלי ניטור האתרים הפופולריים בעולם. ניתן להשתמש בו לשתי מטרות: בדיקת מהירות ועבודה יסודית. לבדיקת מהירות, Pingdom מספקת מידע על מידת הטעינה של אתר או דף אינטרנט מסוימים. אם יש בעיות כלשהן, Pingdom תגיד לך היכן למצוא אותן כדי שתוכל לתקן אותן. לעבודה יסודית, Pingdom מספקת מידע על מידת הטעינה של אתר או דף אינטרנט מסוים בבת אחת בממשק קל לקריאה.

Pingdom מומלץ לאתרים הממוקמים בלונדון עקב הבדלי זמן בין לונדון לישראל שלרוב יקל על תיקון כל בעיה בזמן אמת.

מהם יתרונות של WebPageTest?

WebPageTest הוא הכלי הטוב ביותר שיעזור לך לזהות באגים או בעיות שמאטות את האתר שלך. זה יעזור לך למדוד את מהירות טעינת האתר בדפדפני אינטרנט שונים, להגדיר מיקומים גיאוגרפיים ולזהות את הסיבות העיקריות להאטות או שגיאות קוד.

WebPageTest הוא פרויקט קוד פתוח שזמין לשימוש מלא ללא הגבלות כלשהן.

מהם יתרונות של Google PageSpeed Insights?

Google PageSpeed Insights הוא כלי מקוון שנותן לבעלי אתרים תובנות כיצד לשפר את ביצועי האתר שלהם. הוא מדווח על הביצועים הכוללים של האתר שלך, כולל זמן טעינת עמודים, ידידותיות לנייד ואופטימיזציה של מכשירים.

כלי זה הוא חינמי ומשתמשים יכולים לקבל תובנות לגבי הביצועים של האתר שלהם על ידי הזנת כתובת URL בתיבת טקסט. לאחר מכן, Google PageSpeed Insights תנתח את התוכן באתר שלך ותספק משוב על תחומים שבהם תוכל לבצע שיפורים.

איך עושים בדיקת מהירות אתר יסודית, ברמה גבוהה?

מהירות האתר היא גורם מרכזי ב-SEO ובשיעורי ההמרה שלך. אם האתר שלך נטען לאט מדי, אתה עלול להפסיד הרבה עסקים בזמן שהתחרות מתחממת. אנחנו לא צריכים להיות אובססיביים לגבי המספרים של המבחן, אלא להתמקד בזמן שלוקח לטעון לכל עמוד. חשוב לוודא שהדפים שלנו לא לוקחים יותר מ-5 שניות לטעון. אחת הדרכים הטובות היא להשתמש ב-PageSpeed Insights של גוגל, שיראה לכם באיזו מהירות האתר שלכם נטען ממקומות שונים ברחבי העולם, ומציע עצות לשיפור הביצועים. להלן כמה שלבים שיעזרו לכם:

בדקו את מהירות האתר עם מספר כלים שונים

מהירות האתר היא גורם חשוב מאוד להצלחת העסק שלך. ככל שהאתר שלך נטען מהר יותר, כך גדל הסיכוי שהלקוחות שלך יישארו בסביבה ויחזרו שוב.

ישנם כלים רבים שבהם אנו יכולים להשתמש כדי לבדוק את מהירות האתר של כל אתר נתון. חשוב לבחור באחד שמציע תובנות וניתוחים מפורטים לגבי האופן שבו תוכל לגרום לאתר שלך להיטען מהר יותר.

חשוב לבדוק מהירות טעינת אתר מכמה שיותר מיקומים ומכשירים שונים

יש לבדוק את מהירות הטעינה של אתרים במיקומים ובמכשירים שונים. זה חשוב מכיוון שקצבי העברת הנתונים משתנים בהתאם למיקום ולמכשיר.

חשוב לוודא שהאתר נטען במהירות מכל המיקומים והמכשירים השונים. לכל מכשיר יש מהירות שונה, שיכולה להשפיע על הטעינה של אתר אינטרנט אם זה לא נלקח בחשבון. ישנם כלים רבים זמינים לבדיקת אתרי אינטרנט עבור מהירויות הטעינה שלהם, כגון הכלי PageSpeed Insights של גוגל, מבחן המהירות של Pingdom ו-WebPageTest.

בדיקת מהירות אתר – אל תשכחו את המובייל

מהירות האתר היא גורם חשוב בכל הנוגע לאיכות חווית המשתמש. רצוי שיהיה אתר שנטען במהירות וללא תקלות, לא משנה באיזה סוג מכשיר מחשוב או מיקום אתה משתמש.

זמן טעינה יכול להשתנות בהתאם למהירות החיבור לאינטרנט שלך, מהיכן אתה נכנס לאתר ועד כמה מורכב התוכן. דרך טובה לראות אם הדף שלך נטען מספיק מהר (או לא) היא לבצע בדיקת מהירות. בדיקות אלו מנתחות כמה זמן לוקח לדף שלך להיטען במספר מיקומים ומכשירים שונים. אם הוא לא נטען מהר מספיק בכל המקרים, זה עשוי להיות אינדיקציה שצריך לבצע שינויים.

רוצים לקבל הצעת מחיר לשיפור מהירות האתר שלך? השאירו פרטים!

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

WebGold - בניית אתרים ושיווק בגוגל
WebGold - בניית אתרים ושיווק בגוגל

בניית אתרים וקידום אתרים בגוגל מזה כ-5 שנים, מנכ"ל סוכנות הדיגיטל WebGold.

שתפו בקליק!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
ראשי פרקים בעמוד:

רוצים לקבל הצעת מחיר? שלחו פרטים

פוסטים קשורים:
איך בודקים את מהירות האתר?
5/5